Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

PITNÁ VODA

SÚBOR
Dátum: 27.06.2022
Autor: Obec Vrbovce
Počet videní: 235
PITNÁ VODA

VÝZVA NA ŠETRENIE

Vzhľadom k pretrvávajúcemu suchému počasiu a nehospodárnemu nakladaniu s pitnou vodou upozorňujeme občanov na opatrenia, ktoré je potrebné dodržiavať na zabezpečenie trvalého zásobovania obce pitnou vodou.

Opatrenia sa netýkajú iba obecného vodovodu, ale všetkých zdrojov vody, ktorých kapacita je obmedzená, preto je potrebné dodržiavať nasledovné zásady:

 

Zákaz napúšťania bazénov

Kontrola pretekania WC

Kontrola úniku vody v domácnosti, vo vodomernej šachte

Nepolievať trávnik pitnou vodou, využívať zachytenú dažďovú vodu, alebo vlastnú studňu

Využívať vlastný zdroj vody, ak nie je voda vhodná ako pitná, využívať ju na technické účely – napr. splachovanie, pranie

 

Napriek tomu, že obec upozorňuje na občanov na potrebu šetrenia pitnou vodou, stretávame sa i v tomto kritickom období s nerešpektovaním upozornení a neohľaduplnosťou voči ostatným spoluobčanom.

Uvedomme si, že problém pitnej vody nie je problémom našej obce, ale problém globálny, častokrát spojený s našimi chybami a ľahkovážnosťou. Stačí sa obzrieť do neďalekej minulosti, kedy bolo šetrenie vody samozrejmosťou a správať sa k vode tak, ako by sme o ňu mohli prísť každým dňom. Fakt, že je pitná voda zatiaľ takmer zadarmo, neznamená, že sú jej zdroje neobmedzené...

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Setrenie_vody Veľkosť: 185.2 kB Formát: jpg Dátum: 27.6.2022